Malowanie proszkowe w malarnii Firma Cobalt S.C. jako jedna z nielicznych w Polsce znajduje się pod stałym nadzorem Inspektora Powłok Lakierniczych (nr licencji międzynarodowej: 244) co gwarantuje poprawne przeprowadzanie procesu na każdym jego etapie. Przygotowanie podłoża, jego obróbka ścierno-chemiczna przed malowaniem i samo malowanie jest sprawdzane wieloetapowo zgodnie z ISO, EN i PN. Nasze bogato wyposażone laboratorium, odpowiedni dobór technologii oraz procedury KAIZEN, 5S powodują, że końcowy odbiorca poza pewnością wysokiej jakości usługi otrzymuje również technologię ‘skrojoną’ na miarę potrzeb i swojego portfela. Cały proces odbywa się na jednej przestrzeni zamkniętej około 1400 m2 z zachowaniem pełnej ergonomii cyklu w skład którego wchodzą:

  • Śrutownica firmy Sciteex z automatycznym zawrotem i separatorem śrutu. Zakres ciśnienia roboczego w zależności od obrabianego materiału (mosiądz, stal, aluminium, stal kwasoodporna, staliwo, żeliwo) waha się od 6 do 8,5 bara. Stosujemy tylko najwyższej jakości śrut o twardości powyżej 70 HRC i stałej gramaturze 30 mikronów co pozwala na utrzymanie klasy jakościowej Sa3.
  • Automatyczna myjka zapewnia przygotowanie i obróbkę chemiczną powierzchni od stali czarnej poprzez stal ocynkowaną, kwasoodporną i aluminium (nawet z dużą ilością krzemu) proces obejmuje w zależności od materiału i życzeń klienta proces odtłuszczania powierzchni, fosforanowania, trawienia, płukania, płukania DEMI, pasywacji i nanoceramiki. Próbki rozjemcze z kąpieli są przechowywane w naszym laboratorium i testowane w naszych komorach solnych.
  • Kabiny lakiernicze z automatycznym posuwem pozwalają na szybkie i ekonomiczne malowanie detali, ich maksymalna wydajność to około 100 000m2 wymalowanej powierzchni miesięcznie, kabiny wspomagane są przez system transportu w układzie H pozwalającym na wysoką ergonomię procesu.

Firma posiada ponadto utwardzony i przystosowany do rozładunków samochodów ciężarowych plac manewrowy o powierzchni około 4000m2 (10 ton/m2) oraz dwie szerokie bramy wjazdowe. Możliwość załadunku i rozładunku towaru za pomocą 10 tonowej suwnicy.

Ogólne warunki usługi malowania proszkowego w firmie Cobalt Spółka Cywilna

 

Efekty malowania proszkowego w firmie Cobalt w Dębicy