Sędziszów Małopolski – miasto znajdujące się w województwie podkarpackim, w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Miejscowość ta jest położona na granicy dwóch krain geograficznych: Kotliny Sandomierskiej i Karpat. Przez Sędziszów przepływają 3 potoki: Bystrzyca, Budzisz i Gnojnica. Miasto jest podzielone na 9 osiedli i jest zamieszkałe przez ok. 12 tys. mieszkańców na powierzchni ok. 37 km2.

W mieście działają trzy istotne zakłady przemysłowe: PZL Sędziszów – produkcja filtrów samochodowych, Paged- produkcja mebli i Hispano-Suiza Polska – wytwarzanie części do silników samolotowych.

Do Sędziszowa warto przyjechać i zobaczyć kilka znajdujących się tutaj zabytków. Są to m. in.: XVII-wieczny ratusz, kościół parafialny Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, kościół i klasztor oo. Kapucynów, ruiny koszar oraz cmentarz żydowski.

Sędziszów Małopolski jest położony na ważnej magistrali drogowej. Przebiega tutaj bowiem droga krajowa DK 94. Co więcej, na północ od miejscowości znajduję się autostrada A4. Przez centrum miasta biegnie ważna magistrala kolejowa E30.