Stalowa Wola – miasto położone na północy województwa podkarpackiego, w Kotlinie Sandomierskiej, nad rzeką San. Zamieszkałe przez ok. 60 tys. mieszkańców. Powierzchnia Stalowej Woli wynosi ok. 82 km2.

Miasto to kojarzy się głównie z dużymi zakładami pracy przemysłu ciężkiego, takimi jak: Huta Stalowa Wola i Elektrownia Stalowa Wola. Były to dobrze prosperujące zakłady, które dawały zatrudnienie miejscowej ludności przez wiele lat. Po ciężkim okresie transformacji, w ich miejsce powstały nowe przedsiębiorstwa. Obecnie stalowowolski przemysł znany jest z takich produktów jak: układarki rur, koparko-ładowarki, ładowarki kołowo i spycharki gąsienicowe. Ponadto, firmy działające na terenie miasta produkują sprzęt wojskowy: transportery opancerzone i sprzęt artyleryjski.

W Stalowej Woli znajdziemy kilka zabytków związanych z kultem religijnym: zespół klasztorny Ojców Kapucynów, kościół parafialny św. Floriana, kościół Matki Bożej Szkaplerznej i cmentarz parafialny. Warto także odwiedzić Zamek Lubomirskich.

Przez miejscowość tą przebiega droga krajowa DK 77 (Stalowa Wola – Przemyśl) i dwie drogi wojewódzkie: nr 855 i nr 871.