Busko-Zdrój jest to miasto o charakterze uzdrowiskowym, położone w południowej części województwa świętokrzyskiego. Siedziba władz powiatowych i gminnych. Przez miasteczko przepływa rzeka Nida. Powierzchnia Buska liczy sobie nieco ponad 12 km2, a samo miasto jest zamieszkałe przez 16,5 tys. ludzi.

Miejscowość ta, mimo iż mała, jest bogata w zabytki. Przejeżdżając przez miasto bądź będąc w nim na turnusie rehabilitacyjnym warto zobaczyć: XVII-wieczny drewniany kościół pw. św. Leonarda, zespół klasztorny norbertanów, synagogę i zespół uzdrowiskowy. Ponadto, w mieście znajduje się kilka starych zabytkowych domów i willi zlokalizowanych w różnych częściach Buska. Niektóre z nich pełnią obecnie rolę pensjonatów bądź sanatoriów.

Jak już wcześniej wspomniano, Busko-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa. Strefa uzdrowiskowa jest zlokalizowana w południowej części miasta i składa się ona z 13 obiektów przeznaczonych dla kuracjuszy. Baza sanatoryjna jest na bieżąco rozwijana, modernizowana i unowocześniania. Leczenie polega głównie na kąpielach siarczkowych, a wody które są wykorzystywane w procesie leczniczym to wody: siarczkowe, i jodkowo-bromkowe. W Busku leczone są schorzenia: neurologiczne, reumatologiczne, dermatologiczne, ortopedyczne i układu krążenia.

Przez Busko-Zdrój przebiegają 3 drogi o charakterze wojewódzkim: nr 767, nr 776 i nr 973. Biegnie tutaj także droga krajowa DK 73 relacji Kielce – Tarnów.